לקוחות מספרים

משכנתא לרכישת קרקע ובנייה עצמית

" פנינו לערן בהמלצת רואה החשבון שלנו, כדי לבדוק אפשרות לרכישה של קרקע ובנייה של בית פרטי. התחלנו בתהליך הליווי המקצועי, ביצענו תכנית פיננסית ויצאנו לדרך לחיפוש קרקע. בתוך מספר חודשים, לאחר בחינה של מספר עסקאות ואף עסקה שהתפוצצה ברגע האחרון, הצלחנו לרכוש קרקע שהתאימה לצרכינו, קיבלנו מימון לרכישת הקרקע ועברנו לשלב התכנון האדריכלי. לאחר קבלת היתר הבנייה, ערן הסדיר עבורנו מסגרת מימון להשלמת הבנייה וליווה אותנו בתהליך עד לכניסה לבית. הליווי נמשך על פני תקופה של קרוב ל-3 שנים והוא כלל פתרונות מימון של הלוואות גישור והלוואות לטווח ארוך בהרכב חכם ובתנאים טובים. אין ספק שהליווי האישי והמקצועי, הביא אותנו להגשמת החלום לבניית הבית שלנו..."

הגשמנו את החלום למעבר לבית פרטי

"כמשפחה עם שני ילדים בדירת 4 חדרים, הרגשנו שהגיע הזמן לבדוק מה האפשרות שלנו לעבור לבית גדול יותר ואולי להגשים את החלום לעבור לבית פרטי עם גינה קטנה. אמנם מאוד אהבנו את הדירה שלנו בבניין הגבוה וגם נוצרו קשרי חברות עם מספר שכנים, אבל אחרי שהצלחנו להתקדם בעבודה ובשכר וגם לצבור קצת חסכונות עלו המחשבות לבדוק מה אנחנו יכולים להרשות לעצמנו. נזכרנו בערן, היועץ הפיננסי שליווה אותנו בתהליך רכישת הדירה והמשכנתא הראשונה שלנו ומייד החלטנו שהדבר הראשון שצריך זה להתקשר לערן ולקבוע פגישת ייעוץ ראשונית. בפגישה עם ערן ביצענו ניתוח ראשוני של היכולת הכלכלית שלנו והאפשרויות בשוק בהתאם למחירי הבתים באזורים שעניינו אותנו והגענו למסקנה שבהחלט יש לנו יכולת לבצע מעבר לבית פרטי באזור שלנו. אמנם לא הבתים הגדולים מאוד והיקרים ביותר באזור, אבל עדיין בית פרטי עם גינה בדיוק באזור שעניין אותנו שמתאים לנו מבחינת בתי הספר לילדים. כמובן שהיו לנו הרבה שאלות, שהרי עדיין לא מכרנו את הדירה שלנו, יש לנו משכנתא על הדירה הקיימת, מה עם עלויות השיפוץ, ריהוט חדש וכו' ואיך בכלל יוצאים לדרך, מה עושים קודם ??? אבל בדיוק בשביל זה היה לנו את ערן. ערן הציע להיכנס לתהליך מקצועי מיידי והעריך שבמאמץ ממוקד אנחנו נצליח להיכנס לבית החדש לכל המאוחר כבר בחודש אוגוסט הקרוב והילדים ישמחו להתחיל את שנת הלימודים החדשה בבית חדש ובית ספר חדש. ערן בנה לנו תכנית פעולה ותקציב מפורט ויצאנו לדרך לתהליך של חיפוש הבית החדש במקביל למכירת הדירה שלנו כשעל הדרך ערן הסדיר לנו אישורים למימון בנקאי שיענה על כל הצרכים ובהתאמה אישית ליכולת הכלכלית שלנו ובמבנה שימנע מאיתנו נזקים כלכליים עתידיים. ערן גם היה בקשר עם עורכי הדין שטיפלו בחוזים לתזמון התשלומים שלנו למוכרים ותיזמון התקבולים שאנחנו צריכים לקבל מהקונים שלנו ואפילו עזר לקונים שלנו לתכנן את התשלומים והמשכנתא שלהם, כי גם הם היו תלויים במכירת הדירה שלהם. גם עורכי הדין שיבחו את ערן על השליטה שלו בתהליך וההבנה המשפטית. בסופו של תהליך, בחודש אוגוסט כבר ישבנו בבית החדש. הילדים שיחקו בגינה ואנחנו ישבנו לכוס קפה, נהנים מהפרגולה ופינת הישיבה ומביטים בהנאה בסלון החדש והמטבח היפה. כן את כל זה ערן דאג להכניס לתקציב ואפילו תכנן שנישאר עם עודף בחסכונות ושנוכל לתכנן את החופשה בחו"ל לתקופת החגים. "

משכנתא לרכישת דירת גג יקרה

"היינו במשא מתן לרכישת דירת גג יקרה ורצינו לקבל מימון של כ-3.5 מיליון ₪. פנינו לשני בנקים בבקשה לקבלת אישור עקרוני ומאחר ואנחנו בעלי הכנסה גבוהה, אזי שני הבנקים אישרו במהרה את הבקשה, אבל שני האישורים היו מאוד שונים בהרכב ובריביות. עורך הדין שלנו הזהיר אותנו שבסכום כזה של מימון, אנחנו עלולים לעשות נזק כלכלי עצום לאורך תקופת המשכנתא והמליץ לנו לשכור את שרותיו של ערן. הליווי האישי והמקצועי של ערן הוביל אותנו לביצוע עסקה במבנה ובתנאים טובים בהרבה מהאישורים העקרוניים שקיבלנו ולמעשה נוכחנו שבין הפתרונות השונים קיים פער של למעלה מ-300 א' ₪ בעלות המימון לאורך השנים..."

קיבלנו בירושה בניין ישן ובמקומו אנחנו בונים כעת בניין חדש

"לפני מספר שנים קיבלנו בירושה בניין קטן וישן בלב תל אביב. במשך מספר שנים התעסקנו בהשכרת הדירות והתמודדנו עם בעיות התיישנות ותחזוקה תכופה של הבניין. במקביל התחילו להופיע בעיר עוד ועוד שלטים על חידוש בניינים ותוספת קומות במסגרת תכנית תמ"א 38 . במהרה הגיעו גם אלינו יזמי התמ"א במגוון הצעות ואז נולד הרעיון של אחד מבני המשפחה – למה שלא ננסה אנחנו לשפץ את הבניין ולהוסיף יחידות נוספות בהתאם לתכנית התמ"א 38 או אפילו לבצע תכנית של תמ"א 38/2 ואזי נהרוס את הבניין הישן ובמקומו נבנה בניין חדש ?! הצלחנו להתקדם ברעיון להריסת הבניין הישן ובנייה של בניין חדש לפי הוראות תכנית המתאר תמ"א 38/2 . סיימנו את התכנון האדריכלי לבניין מודרני שיכלול מרתף חניה, מעלית ואף דירות גן ודירות דופלקס גג. הגשנו בקשה להיתר בניה, אך לצערנו, הפניות שלנו לבנקים בבקשה לקבל מימון לבנייה, נתקלו בחוסר היענות מלא ויצאנו בתחושה קשה שלא מוכנים לבחון את המקרה שלנו – הבנקים פשוט לא התייחסו אלינו. הגענו לערן בעקבות המלצה אישית. לאחר בחינה מקצועית ופגישה עם כל בני המשפחה בעלי הזכויות בבניין הישן, הציע ערן מספר פתרונות מימון שלהערכתו באמצעות ליווי מקצועי שלו, אכן הבנקים יסכימו לתת אשראי לליווי תהליכי הבנייה. שכרנו את שירותיו של ערן והוא אכן הצליח להביא אישורים למימון הפרוייקט ממספר בנקים. ההבדלים בין הצעות הבנקים היו מהותיים מאוד ולאחר שערן התמקד במשא ומתן למול שני בנקים, בחרנו בסופו של דבר, בבנק שבו התחשיב לסך עלויות הריבית והעמלות היה נמוך בכמה מאות אלפי שקלים. כיום אנחנו בשלבים מתקדמים של הבנייה באמצעות תהליך מימון בנקאי של ליווי בנייה כפי שאושר לנו וערן ממשיך ומלווה אותנו בתהליכי המימון וביצוע התשלומים באופן שוטף מדי חודש ולאורך כל התקופה."
ייזום נדל"ן – ליווי בניה

מימון לבנייה של מבנה מגורים – חסכון של מאות אלפי ₪ בעמלת הליווי

"כמשקיע שמחזיק בנדל"ן מניב, מגורים ומסחרי, הצלחתי לקדם תכנית להריסה של בית פרטי ישן שהיה בבעלותי במרכז תל אביב ובנייה של מבנה דירות חדש במקומו. לאחר קבלת היתר הבנייה, פניתי לבנק שלי בבקשה לקבלת מימון לבניית המבנה ללא צורך בליווי בנייה מלא מאחר ובחרתי שלא למכור את הדירות, אלא להמשיך להחזיק אותן כנכסים מניבים עם מימון ארוך טווח. להפתעתי דווקא הבנק בו אני פעיל מזה שנים רבות דחה את בקשתי. פניתי לערן בהמלצה של יזם נדל"ן שמשתמש בשרות המקצועי של ערן ולשמחתי ערן הצליח להסדיר לי מסגרת למימון הבנייה ללא דרישה למכירת הדירות, עם פתרון אשראי בפריסה לתשלומים לאורך שנים בתנאי ריבית טובים וללא עמלת ליווי בנקאי ופיקוח בנייה שוטף. בהיעדר עלויות של עמלת ליווי בנייה ודוחות שמאי מפקח מדי חודש, הצלחנו לחסוך מאות אלפי ₪ ..."
תמ"א 38

מימון רכישה של קומת משרדים

"פניתי לערן בעקבות המלצה של סוכן נדל"ן. חיפשתי מימון לרכישה של קומה שלמה במגדל משרדים חדש למטרת השכרה כנכס מניב. למעשה כבר החזקתי באישור לקבלת המימון מהבנק שלי ולמרות היותי רואה חשבון מנוסה ובעל ניסיון והבנה בשוק ההון, במהרה הבנתי כי ערן מביא אתו ניסיון וידע מקצועי בעל ערך רב בתחום מימון הנדל"ן. בתהליך הליווי המקצועי עם ערן בנינו תמהיל מימון חכם יותר ובתנאים טובים יותר. בתום הבנייה וקבלת הנכס ברמת מעטפת, ביצענו מימון נוסף לטובת השלמת הגמר של המשרדים. סך המימון היה בהיקף של קרוב ל-9 מיליון ₪ וההפרש בין האישור המקורי של הבנק ובין תמהיל המימון שבוצע ע"י ערן הסתכם לסך של כ-900 אלף ₪ לאורך תקופת המימון..."

הצטרפתי להשקעה בנדל"ן למגורים בארה"ב ואני נהנה מהכנסה פאסיבית

"קיבלתי המלצה על ערן ורפי ולאחר שהתנסיתי במספר השקעות נדל"ן בחו"ל, חלקן הצליחו וחלקן פחות, התרשמתי שהגעתי לבוטיק של ייעוץ וביצוע השקעות נדל"ן שמנוהל על ידי אנשים אמינים ומקצועיים. בשקט בשקט, בלי משרדים מפוארים, בלי מזכירות ומקדמי מכירות ובלי גינונים והוצאות מיותרות ובהתאם לכך הלקוחות נהנים מיחס אישי וישיר ומעמלות ייזום וניהול נמוכות ביחס למקובל בתחום. הצטרפתי לקבוצת המשקיעים אשר כוללת משקיעים אמריקאים ומשקיעים ישראלים ובניהולם של ערן ורפי ושותפיהם בארה"ב רכשנו מתחם מגורים מצפון לעיר אטלנטה במדינת ג'ורג'יה. מאז הרכישה אני נהנה לקרוא מדי חודש את העדכון שמופץ בעברית לקבוצת המשקיעים בישראל ונהנה מהכנסה פאסיבית ותשואה נאה על הכסף שהשקעתי. מאז רכישת הנכס, הצליחו מנהלי ההשקעה להגדיל את ההכנסות והרווחיות של הנכס והשווי של הנכס עלה בהתאם. אני מאמין שנמשיך לראות הכנסה פאסיבית יפה ואף רווח ממכירת הנכס בעתיד."

זמן = כסף, זמן + משכנתא גדולה = הרבה כסף

"כקברניט באל-על וטייס במילואים אני מתקשה למצוא זמן לסידורים, בייחוד כאשר הבנתי שהריצה בין הבנקים להגשת בקשות משכנתא כרוכה בהרבה זמן והרבה כאב ראש... פניתי לערן על בסיס היכרות מהשירות המשותף בחיל האוויר וגיליתי שכאשר מדובר בסכום גבוה של מימון (משכנתא בסך של קרוב ל-2 מ' ₪) אזי מסתתר שם הרבה מאוד כסף לאורך השנים ... לשמחתי הרבה, הליווי האישי של ערן, חסך לי זמן יקר, כאבי ראש והרבה כסף לאורך השנים של הלוואות המשכנתא..."

הערה - הדוגמאות המובאות לעיל, מסופרות בגוף ראשון במטרה לתאר את אירועי הלקוחות ותהליכי הליווי המקצועי תוך שמירה על פרטיותם המלאה של הלקוחות.